Zdieľanie materiálnych vecí medzi členmi zboru

 

Zdieľanie materiálnych vecí medzi členmi zboru

Máte doma užitočné veci, ktoré ste ochotní požičať alebo darovať iným členom zboru? Potrebujete na víkend vŕtačku, lyže na zimnú dovolenku alebo spoločenskú hru na prádzniny? Zapojte sa do zdieľania materiálnych vecí medzi členmi zboru.

 

Ako to funguje?

Neverejný zdieľaný tabuľkový dokument (Google Tabuľky / Google Sheets) s prístupom pre registrovaných (t.j. tých, ktorí o to majú záujem) členov zboru. Dokument obsahuje niekoľko hárkov (kategórií vecí), do ktorých každý sám zapisuje veci, ktoré je ochotný požičať a darovať. V prípade záujmu o ponúkanú vec treba kontaktovať človeka, ktorý ju ponúka.

 

Ako sa zapojiť

Je potrebné spĺňať tieto podmienky:

 

  • byť členom zboru BJB Palisády
  • ochota požičať/darovať nejaké funkčné a užitočné veci iným členom zboru
  • v prípade opotrebovania, pokazenia, zničenia, odcudzenia požičanej veci nevyžadovať opravu/náhradu (ale prijať ju, ak je poskytnutá)
  • súhlas s poskytnutím kontaktných údajov členom zboru zapojeným do zdieľania vecí
  • Google účet (gmail)

 

Potom požiadajte o prístup – z vašej GMail adresy napíšte e-mail na adresu Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., v ktorom je treba uviesť vaše meno, telefónne číslo a súhlas so spracovaním osobných údajov, napr.:


Prosím o zapojenie do projektu zdieľania vecí v rámci zboru BJB Palisády.

Meno: Janko Mrkvička

Tel. číslo: 0905 000 000

Súhlasím so sprístupnením mojich osobných údajov (meno, e-mailová adresa, telefónne číslo) členom zboru BJB Palisády zapojeným do projektu zdieľania vecí v rámci zboru BJB Palisády. Súhlas udeľujem na obdobie môjho zapojenia sa do projektu.


Následne vám bude udelený prístup k zdieľanému tabuľkovému dokumentu. Zapíšte do neho veci, ktoré ste ochotní požičať alebo darovať, prezrite si zoznam vecí, ktoré ponúkajú iní.

 

Prečo sa zapojiť?

  • efektívnejšie a šetrnejšie využívanie prír. zdrojov
  • umožniť iným členom prístup k veciam, ktoré by boli pre nich inak nedostupné z napr. finančných alebo priestorových dôvodov
  • zvýšenie množstva finančných prostriedkov k dispozícii na darovanie (misia, humanitárna pomoc, zbor, …)
  • podporenie komunitného života v rámci zboru
  • viac radosti z prežívania vyššie uvedených bodov

 

Prečo to vzniklo?

Veci si požičiavame a darovávame stále, ale deje sa to len vtedy, keď poznáme vzájomné možnosti a potreby, čo sa deje medzi ľudmi, ktorí majú blízke vzťahy, ktorí sa dobre poznajú, čo nie je úplne možné v zbore našej veľkosti. Takže tento systém ma za cieľ rozšírenie vzájomného poznania našich možností a prepojenie požičiavateľov s vypožičiavateľmi, resp. darcov s príjemcami.

 

Ak máte nejaké pripomienky, návrhy na zlepšenie alebo otázky, píšte na adresu Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. alebo kontaktujte priamo Ivana Kohúta.